Wymiana oleju silnikowego w Łodzi

O regularnej wymianie oleju silnikowego powinien pamiętać każdy kierowca. Nie ma znaczenia wiek auta – nawet całkowicie nowe pojazdy wymagają serwisu, który zapewni optymalną pracę pojazdu i jego maksymalną żywotność. Wymiana oleju należy do stosunkowo prostych czynności i jest jedną z podstawowych usług oferowanych w punktach mechaniki pojazdowej.

Dlaczego należy pamiętać o regularnej wymianie oleju silnikowego?

Wymiana oleju realizowana przez nas w Łodzi jest niezbędna dla prawidłowej pracy silnika. Podczas jazdy w silniku wytwarzana jest wysoka temperatura, a olej ma właściwości chłodzące. Jest ponadto niezbędny do smarowania ruchomych elementów silnika – czopów i panewek wału korbowego, dźwigienek zaworowych czy tłoków w cylindrach. Zbyt mała ilość oleju może nie zapewniać optymalnego smarowania, przez co istnieje ryzyko uszkodzenia silnika – to wiąże się natomiast z kosztowną naprawą.
Rozwiń opisStary olej traci swoje cenne właściwości, dlatego też nie zapewnia pożądanej lepkości, zasadowości czy ogólnej wytrzymałości na wysokie temperatury. Brak regularnej wymiany oleju skutkuje odkładaniem się nagarów i szlamu w elementach silnika, a to natomiast może skrócić jego żywotność i bezawaryjną pracę. Właśnie dlatego wymiana oleju silnikowego, którą przeprowadzamy w naszej siedzibie w Łodzi jest ważna dla każdego kierowcy – nie wymaga stosowania części zamiennych i dużych nakładów pracy, dlatego też auto po serwisie może powrócić do kierowcy jeszcze tego samego dnia.

Kiedy wymienić olej?

Producenci pojazdów zazwyczaj wydają zalecenia, kiedy niezbędna jest wymiana oleju silnikowego, jednak może to zależeć od pokonywanych przez samochód tras czy nawet stylu jazdy. Zazwyczaj mechanicy stosują dwa parametry – przebiegu lub czasu, który minął od ostatniej wymiany. Standardowo zaleca się wymianę oleju silnikowego co 12 miesięcy lub po przejechaniu 15-20 tysięcy kilometrów. W nowoczesnych silnikach coraz częściej stosuje się olej tzw. long life, który wymienia się dopiero po przejechaniu około 50 tysięcy kilometrów. Warto pamiętać o regularnych wymianach oleju, które zapewniają bezawaryjną jazdę i dłuższą żywotność silnika, przy okazji ograniczając zużycie paliwa.
Close Menu